Магазин: (044) 461-86-49
Клуб: (044) 590-22-45
track
track
track
track
track
track
track
track
track
track
track
track
Foto.ua > Фотогалерея > Город > Отражение, или То, что хотим видеть
Отзывы
[To 25. Katrin] дуже приємно чути й читати:)) тобі також натхненнячка))сама знаєш в чому)))

25. Таня_dev

19.12.2006 16:24

Казанок, це якийсь капець! Мені соромно, але я вперше ото дізналась, шо ти фотографуєш... Талантище!!! ;) Успіху тобі у цій справі і неодмінного натхнення :))) Я захоплена!
[To 21. kasanok] Я теж заспокоївся, тому що думав, що скоро автор фото її просто видалить, і таким способом розжене нашу міні науково-популярну конференцію!!! Хай щастить Вам!!! Творчих успіхів!!!
[To 19. Velund] не принимаю благодарности:) Т.к. не терпел, а получал новые знание и даже некоторое удовольствие, что мое фото вызвало интересный разговор.
[To 18. Gvozd] Спасибо, Игорь, мне было весьма занятно и позновательно. Будем считать, что я ответил на 3/4, хотя про поляризацию луж не знал. :) Спасибо автору фотки за терпение. :) Всем удач!
[To 17. rRomario] Абсолютно правильно - калюжа відіграє роль поляризатора. Експеримент для [To 7. Velund]. Якщо є поляризатор - сфотографуйте в сонячний день, наприклад, віддалене місто, чи інший об"єкт коли є "димка". Або небо, яке виглядає світло-блакитним. Зробіть цю процедуру і без поляризатора. Я не працював з поляризаційними фільтрами, які продають для фотооб"єктивів, а от поляризатори (справжні) так працюють. Думаю, що фільтри дадуть такий же ефект, але менш виражений, тому що у фільтрів ступінь поляризації менша - це зроблено з метою, щоб вигравати в освітлюваності. Так ось, поляризатор відсікає розсіюючі промені, внаслідок чого підвищується контраст. Що робить калюжа? Вона відсікає ті ж розсіяні промені. Яким чином? Відбиваються від поверхні завжди промені з вектром напруженості електричного поля - горизонтальні до площини падіння. Площина падіння - це вода калюжі. Перпендикулярні - поглинаються. Всі решта частково поглинаються і відбиваються (у яких коливання вектора напруженості електричного поля близьке до горизонтального). Отже, відбите від калюжі випромінювання - є частково поляризоване, що призводить до зниження кількості розсіяного випромінювання - і небо виглядає контрастно блакитним.
Про оптический прибор я не знаю, а вот про отражение могу сказать коротко, своими словами, следующее: вода, или ее частицы, в большей степени отражает голубой цвет(часть спектра в котором находится синий и его оттенки), остальные, соответственно поглащаются. По этому мы видим голубое небо, а не черное или красное. В данном случае, я думаю, лужа играет роль поляризационного фильтра.
[ Gvozd] [Velund] Стока интересного:))))))
Извините, что перебиваю вас, я просто проголосую за классную работу. Можно? :о)
[To 13. Gvozd] Я пас... Буду ждать правильного ответа, но кажется мне, что все-таки суть в том, что отраженного света меньше от воды и потому оно синее. Или углы отражения смещаются?
[To 2. kasanok] Пробачте, що так вийшло...що ми тут влаштували конференцію!!!
Просвітлення оптики - це теж цікаве явище...Його використовують з метою збільшення освітлення зображення, що формується. Нанесення тонких шарів порядка довжин хвиль призводить до того, що відбиті промені від нижньої та верхньої країв плівки взаємогасяться. Тому і світла більше проходить через таку оптичну систему. Коли лінз в об"єктиві багато, то відповідно і втрати великі, бо існує відбивання від двох поверхонь лінзи + поглинання самого скла. Тому і використовують просвітлення оптики - перламутрова плівка на лінзах об"єктива. Нажаль, ні. Підказка у вигляді запитання :"А чому небо блакитне?"
[To 10. Gvozd] Просветленная оптика? Слой нанесенный на стекло?
Експонометр -це пристрій для вимірювання освітлювальності. А оптичні елементи - це лінзи, дзеркала і т.д. Так ось, мова йде саме про оптичний елемент, який іноді використовують для фотоапаратів, а інколи ні. Калюжа (тобто поверхня води) + унікальне фізичне явище - відбивання призводять до такого ефекту... Що ж відбувається насправді? Яким цікавим оптичним елементом виступає калюжа?
[To 8. Gvozd] Игорь... Подсказка вообще сбила с толку. :) Экспонометр?... Сдаюсь! :) О чем только я не думал за последние 20 лет со времен института, но вот об этом - ни разу. Спасибо Вам!!!
[To 7. Velund] Підказка. Є навіть пристрої для цього...Не знаю, що у Вас за фото і чи користувалися Ви ними... Ці пристрої - оптичні елементи. Про них в школі точно розповідали...
[To 6. Gvozd] Ну понятно, что если часть поглащается, то отраженная часть будет меньше падающей. И потом возможно, что разные длины волн разными лужами поглащаются по разному и может быть смещение не только по интенсивности но и по цветам. Тут надо эксперимент! А если еще с жабами лужи... :)))
[To 5. Velund] Ви дуже близькі до правильної відповідді, але ви не сказали про основне відбите світло!!! А що, то, основне? :))) Поглинання можна і не згадувати, бо воно є завжди, навіть у дзеркала!!! :)))
Часть света отражается а часть поглащается лужей, поэтому отражение темнее. Было бы вместо лужи зеркало - было бы тоже самое.
Розпочинаємо гру "Самий вумний!!!!" :)))
Я ж знаю, що воно так завжди, тому і запитав. А ФЖ-обробка - це діло другорядне!!!! Мені цікаво знати думки, фантазії інших. За цим стоїть фізика (не впевнений, що шкільного рівня, але все ж).
[To 1. Gvozd] тому що була ще обробка в ФШ. Хоча, щойно подивився на початкове фото: таки так - небо синіше в калюжі:) Может кто-то обьяснит? Действительно интересно:)
класно!!! Хто пояснить, чому в калюжі небо синіше, аніж зазвичай??? :)))
Оставить свой комментарий:

Пожалуйста авторизируйтесь, чтобы оставить комментарий